Immunitás központú kezelés

2021.03.22

Jelena Fjodorovna Kramarenko

Emlékezzenek arra, hogy erős immunrendszerre és hasznos bennünk élő baktériumokra van szükségünk... 

Mindenkinek jó egészséget!

A SAJÁT PACIENSEIMNEK!

Jó napot kívánok kedves pácienseim. Úgy döntöttem, hogy beszélek Önöknek a korona vírusról.

Eltelt több mint 8 hónap, és minden nap sok páciens érkezik korona vírusos fertőzéssel. Ez alatt az idő alatt már összeállt egy bizonyos kép, bizonyos nézőpont, hogy mi ez és mit lehet ezzel tenni.

Először szeretném a saját gondolataimat elmondani arról, hogy honnan került elő ez a koronavírus.

Erről most sokat beszélnek. Én nem fogok mindenféle színházi függöny mögötti színjátékról beszélni, vagy feltárni a politika titkait. Elmondom, hogy én, hogy látom ezt, mint hétköznapi orvos, aki a szovjet Orvostudományi Egyetemet végezte. Az egyeteműnkön volt Fertőző betegségek Tanszéke, ahol járványügyi eljárásokat tanítottak nekünk, azt is, hogy hogyan kell kezelni egy fertőzés folyamatot.

Tehát honnan került elő a koronavírus? Jegyzetem: 1978-as év 5. évfolyam, fertőző betegségek (Abban az időben mi szerencsére jegyzeteltünk az előadásokon és ezek a jegyzetek sok évfolyamtársamnál is fennmaradtak).

V. évfolyam: fertőző betegségek:

"Koronavírus típusú fertőzések, tünetei: fejfájás, fájdalom a csontokban és ízületekben, köhögés, előfordulhat a tüdő károsodása, ill. a gyomor és béltraktus károsodása, előfordulhat láz, ebola vérzéses láz.

Tehát azok a tűnetek, amelyekről most is beszélünk. Ahogy mondtam ez az 1978-as év. Az orvosaink, professzoraink, járványügyi szakértőink már akkor tudták, hogy létezik úgynevezett koronavírus, de 40 évig semmit sem hallottunk róla. Miért?

Ahogy én értelmezem, körülöttünk egy mikrovilág van. Minden alkalommal bíztatom önöket, hogy nézzenek bele a napsugárba. Ebben a napsugárban lehet látni, hogy rajtunk kívül, akik erősek és nagyok vagyunk, van sok más, számunkra gyakorlatilag láthatatlan mikró-lény. Ez a mikrovilág. És ebben a mikrovilágban, ahogy én ezt értelmezem, van egy hierarchia. Nagyon sok éven keresztül ennek a hierarchiának a csúcsán a baktériumok voltak. Ez számunkra miben jelentkezett? Abban, hogy bakteriális fertőzéseink voltak. De most már kb. 5 éve mi gyakorlatilag nem találkozunk bakteriális fertőzésekkel. Sokkal kevesebb lett. Tehát, ha ez bélfertőzés, akkor ez már nem Salmonella vagy Shigella, hanem Rota vírus. Ha ez torokgyulladás, akkor okozója már nem Streptococcus vagy Staphylococcus, hanem Herpes vírus. Ha ez conjunctivitis (szem kötőhártya-gyulladást), akkor okozói nem staphylococcus vagy pneumococcus, hanem egyre gyakrabban adenovírus.

Tehát látjuk, hogy egyre kevesebb a baktérium és előjöttek a vírusok. És miért lett egyre kevesebb a baktérium? Hát az antibiotikumok. Mi a gyógyszereinkkel beavatkoztunk a mikrovilágba, lenyomtuk a baktériumokat. A baktériumok voltak a legerősebbek. Ez olyan, mint a macskák és egerek, csak a mikrovilágban. Mi eltávolíttattunk/ elpusztítottunk a macskákat és előbújtak az egerek. Az első legerősebb vírus az influenza volt. Csak ma viszonyulunk hozzá természetes módon, mert már hozzászoktunk. De én nagyon jól emlékszem a 1979-es évre. Fiatal háziorvosként elkezdtem dolgozni. Akkoriban az orvosok, akik a mai koromnak megfelelő korúak voltak, elképedve néztek a járványra, beszéltek a világ végéről, a spanyolnátháról. Tehát bejött az influenza, ami egy nagyon nehéz járvány volt. Első évem volt a munkában. Azt hittem, hogy mindig így kell dolgozni egy orvosnak. A rendelőnkben minden orvosnak napi 35-50 hívása volt, amihez ki kellett mennie. Jártuk a lépcsőházakat fel-le reggel 8-tól éjjel 12-ig. És milyen céllal másztuk ezeket az emeleteket? Minden rendelőintézetben volt annak idején egy állami egység: egy fertőzés ügyi és egy járványügyi orvos-szakértő. És ők minden este sorakoztattak bennünket és elmondták nekünk, hogy nincs és valószínűleg nem is lesz orvosság az influenza ellen. De nekünk van immunitásunk.

Mit is jelent ez az immunitás? A 38,6 feletti láz az immunitás. E felett a hőmérséklet felett elkezdődik az interferon termelése. Csakis 38,6 fok feletti hőmérséklet esetén kezd megjelenni az interferon a szervezetben.[1] Hozzá teszem, hogy mindenkinek egyedi szervezete van, saját baktériumokkal, amihez megfelelően termelődik az interferon. És ezért, mivel egyedi, ezt nem lehet kívülről bevinni a szervezetbe.

Így hát másztuk az emeleteket, a lépcsőházakat naphosszat, de minek is? Hallgattuk a páciensek tüdejét, bekukucskáltunk a torkukba, és ami a legfontosabb, mindegyiknek elmagyaráztuk, hogy az ég szerelmére nehogy lenyomják a lázat, mert csakis a 38,6 fok feletti hőmérséklet esetén kezd megjelenni az interferon.

S tényleg, már annál az első járványnál látható volt, hogy az, aki egyszer sem csillapította a lázat, annál 5 napig volt 40 fokos láz, a hatodik napra tünetmentesen kelt fel és munkaképessé vált. 40 éves tapasztalatomra hagyatkozva mondom, hogy az, aki legalább egyszer bevett egy kis aszpirint, panadolt, stb. - minden alkalommal szövődmények léptek fel, melyek néha súlyos következménnyel jártak és a betegség lefolyása sokkal nehezebb volt.

Sok-sok éven keresztül az influenza vírus volt a legerősebb, az "Akela" a farkas falkában, az időszaki vírusos fertőzések között. Az utolsó három évben (minden praktizáló orvos ezt nagyon jól tudja) nem jött elő a hagyományos influenzajárvány. A megbetegedések száma csökkent és ahogyan most látjuk, elő bukkant a Koronavírus, amellyel nem találkoztunk már 40 éve. Miért nem jött az influenza? Az oltásokkal lenyomtak és alóla előre lépett a Koronavírus.

Mi lesz most, ha a Koronavírust is most lenyomjuk? Milyen betegségek fognak előbukkanni, azt már lehet sejteni. A 2002., 2014. és szerintem, 2016-ban már tapasztaltunk kisebb fellobbanásokat.Pl. a madár influenza, a sertés influenza, a MERS-CoV és a SARS-CoV, azonban ezek gyorsan lokalizálhatóak voltak és nem váltak világjárvánnyá. Miért? Ahogyan én ezt képletesen tudom mondani, az "Akela" a farkas falkában még erős volt, maga megbirkózott velük. Akkor még az influenza vírus volt az erős. Elbánt a madárinfluenzával, a sertés influenzával, a MERS-CoV és a SARS-CoV vírusokkal. Most gyakorlatilag influenzánk nem lett.

Ha most lenyomjuk a Koronavírust, akkor előbújik valami más, erősebb vírus. El lehet képzelni, hogy mi jön a helyébe. A hivatalos adatok szerint a Koronavírus halálozási ráta kicsivel több mint 1%, miközben (a hivatalos adatok szerint) a MERS- és SARS-CoV-nak retteneten magas halálozási rátája 50% feletti.[2]

Most szeretnék beszélni a Koronavírus lefolyásáról. Őszintén szólva, amikor a vírus megjelent még rám is rám tört enyhe pánik, azért, ha arra támaszkodunk, amit TV-ben közvetítettek a hátamon is feláll a szőr. Ismertük a pestis, a kolerát, az infarktust, a stroke lefolyását, de semmit sem tudtunk a Koronavírus lefolyásról. Most már el tudjuk mondani a jellegzetességeit. Tudnunk kell:

1. hogy ez egy fertőzés, aminek a gyógyulása hosszan tart, így a vírus lefolyásának átlagos ideje 14-30 nap. Ez nem szövődmény, ez a Koronavírus normál lefolyása. Mint tudjuk, hogy a légúti fertőzések lefolyása 3 nap, az influenzának 5 nap, Koronavírusnak ez 14-30 nap.

2. erre a fertőzés típusra jellemző a hullámzó lefolyás. Pl. egyik nap a test hőmérséklet 40 fokot mutat, másodikra 37,2 és így tovább, képletesen: egyik nap meg akarok halni, másik nap- már egészséges vagyok! Miközben a hullámzás mindenkinél egyedi. Valakinél 1-1 nap, valakinél 2-2 stb. Van egy fiatal páciensem, akinek hétről hétre változott a közérzete. Egy hetes a ciklus, vagyis egy hétig nagyon rossz az állapota, másik héten minden rendben van.

Hogyan kezdődik a Koronavírus fertőzés? Mint legtöbb vírusfertőzésnél: fejfájás, kellemetlenség a csontokban vagy izomban, enyhe köhögés is tud lenni. A legtöbb egészséges, erős immunitással rendelkező embernél itt az első-második fázisnál véget is ér a történet - a szervezet legyőzi az fertőzést. De ennek a fertőzésnek a különlegessége abban áll, hogy innentől kezdve a COVID-19 tesztek pozitívak lesznek. Érdekes, hogy a betegség lefolyásánál, amikor a vírus befelé megy a szervezetbe a tesztek negatív értékeket is tudnak mutatni, de amikor elindul a gyógyulási folyamat, változik az érték. Ebben az időben a pacienseimet indokoltan még nem engedik dolgozni és szoba jöhet a maszk szükségessége, hiszen a vírust kidobja a szervezet, megszabadul tőle. Itt van jelentősége a maszk viselésének. A már meggyógyult ember köhintéssel, tüsszentéssel eltávolítja magából a vírust ezzel megfertőzve másokat. Maszk ugyan nem védi teljesen a környezetet a vírustól, de a régen használt textilzsebkendőhöz hasonlóan meggátolja a köhögéssel és tüsszentessél járó nedvek terjedését.

Más esetekben, amikor a betegség a szervezetben tovább terjed, ez egy teljes klinikai kép lesz és minden attól függ, hogy a vírus hova terjeszkedik. Mit jelent ez? Ez nem állítás, hanem csak a saját tapasztalatomra támaszkodva mondom, hogy továbbá a vírus az adott ember gyenge láncszemét támadja meg. Ha az embernek a tüdőben mutatkozik gyengeség - azt támadja, ha az emésztő rendszerben - akkor azt. Van egy páciensem, akinek a COVID-19 pozitív teszt mellett a füle fájt, egy másiknál a vese sérült. Így működik ez a vírus. Ez a normális lefolyása ennek a vírusnak.

Mit kell ezzel tenni? Semmit. Úgy, mint az influenza esetén nem csináltunk egyebet, mint ittunk sok meleg teát málnalekvárral, citromos és piros áfonyás üdítőt-ebben az esetben is körül-belül ugyan azt tesszük.

Mi az, amit a betegek nagy része tesz? Ezért is fordulok Önökhöz. Mi az, amit semmi esetre sem szabad tenni? Nem szabad pánikba esni. Amikor bekapcsolódik a pánik, akkor kikapcsol a józan ész. Próbáljuk meg bekapcsolni a józan eszünket. Mit tegyünk Koronavírusos megbetegedés esetén?

Amit pillanatnyilag senki sem von kétségbe az, hogy jelenleg nem létezik gyógyszer a koronavírus ellen. Ezt mindenki tudja. Dollármilliók mennek el, de még gyógyszer a koronavírusra nincs. Ezért mindaz, amit igyekszünk bevinni a szervezetünkbe gyógyszer gyanánt, az tulajdonképpen klinikai teszt önkénteseken. És amikor Önök felvásárolják az összes gyógyszertár készleteit és elkezdik szedni ezeket, akkor hát, - kinek milyen szerencséje lesz-. Ahogy mondtam, ebben az esetben Önök klinikai teszt alanyok. Talán egyik- másik készítmény hat majd a koronavírusra. Nem lehet tudni.

Mi történik tovább?

Ahogy kezdődik a pánik, az első, amit természetesen a legtöbben csinálnak, hogy elkezdik lenyomni a lázat.

Hogy gondolkodom erről megint, mint orvos, akit járványügyi és fertőzésügyi szakemberek, professzorok oktattak a Szmolenszki Orvostudományi Egyetemen. Tehát mi is történik, ha lenyomjuk a lázat? A szervezet néz maga elé. Uram atyám, tele van a tüdő vírussal, láz meg sehol. Mit kezdjek ezzel? És akkor el kezdi befalazni az idegen testet, a kötőszövettel. Mindig ezt csinálja, ha nem tudja az ellenséget megsemmisíteni. Mondok példát.

Sokszor mondom, hogy a szervezetünkbe való beavatkozás mindig nyomat hagy, pl. beavatkoztunk a sebbe - marad varrat, beavatkoztunk a petefészkekbe- marad összetapadás, gyógyítottuk az artritiszt- maradt az artrózis, gyógyítottuk a hepatitiszt- maradt cirrózis, gyógyítottuk a tuberkulózist - a tüdőben nyom maradt. Megmarad egy életre. Úgy van teremtve a szervezünk, hogy azt az ellenséget, amit nem tud elpusztítani befalazza a kötőszövetbe. Ehhez hasonlóan a vírusokat is, miután mi lenyomtuk a lázat, befalazza a kötőszövetbe...

Mi történik tovább? Kikapcsol az agyunk, a pánik dolgozik. Elkezdjük inni az antibiotikumokat. Jól elképzelhető, hogy az antibiotikumok a koronavírusra hatástalanok. Mi az immunitásunk másik része? Ahogy bennünket tanítottak az egyetemen: Ezek a mi baktériumaink. Minden egészséges emberben van egy úgynevezett mikrobiom. A mikroorganizmusok alkotta ökológiai rendszer. Hatalmas mennyiségű baktérium található a szervezetünkben, számítások szerint 2-től 5kg-ig, amelyek a mi belsőnk lakói. Ők az egészségünket támogatják. Erről még a gyerek reklámokból is értesülhetünk, ahol is arról beszélnek, hogy az immunrendszerünk 90%-a a bélrendszerünkben található. Ezek a mi baktériumaink. Érdekes, hogy a reklámkészítők tudnak erről, de mi orvosok ezt elfelejtettük. Mi a pácienseinknek elkezdjük adni az antibiotikumokat. Mit csinálnak az antibiotikumok? Az antibiotikumok megölik a saját baktériumainkat. De a világban üres hely nem létezik. Mi történik? A koronavírus elfoglalja az üresen maradt helyet, ahol hiányoznak a saját baktériumok. És itt térek vissza arra, hogy az én értelmezésemben az egyik páciensemnek miért a füle, a másiknak pedig a veséje szenvedett a vírustól. Nekik krónikus megbetegedésük volt ezeknél a szerveknél. Éveken át kezelték gyógyszerekkel, cseppekkel. Felborítva ezzel ezeknek a szerveknek a mikroflóráját. Így hát a koronavírus nyugodtan elfoglalta ezeket a területeket.

A továbbiakban a megfigyelésem a herpesz vírushordozóira vonatkozik.

Felhívom figyelmüket arra, hogy én semmiképpen sem szeretném a saját megfigyeléseimet, mint mindenek felett állót beállítani, csak szeretném megosztani Önökkel a koronavírussal kapcsolatos tapasztalataimat gondolataimat, adni egy esetleges megoldási sémát.

Tehát a Herpes vírushordozók esetében - nekik másképen zajlik a koronavírus fertőzés lefolyása. Pacienseimet mindig ki szoktam kérdezni, hogy milyen a közérzetük és mit éreznek. Így a herpesz hordozói koronavírus fertőzés esetén panaszkodtak az ízlelés- szaglás elvesztésre, az irritáló köhögésre, a szájban és az orrban levő kellemetlen érzésekre. Amíg hallgattam a fejemben az járt, hogy ismerős, már sokszor találkoztam ilyen tünetekkel- utána néztem- és persze! Ez egy herpeszes felső légúti fertőzés jellemzői. Istenem, sok gyerek jár itt hasonló száraz köhögéssel, rekedt hanggal, laringitis diagnózissal. Szoktam mondani a szülőknek: Varjunk még egy kicsit. Valamennyi idő elteltével a gyereknek kezd megrepedni az ajka, megjelenik a herpesz és a betegség elmúlik - úgy nevezett obstruktív szindróma. Vagyis a herpesz a felső légutakban terjedve ilyen szimptómákat hozz létre, és ugyan ezeket a szimptómákat látom a koronavírus esetén is. Mit teszünk koronavírus fertőzés tüneteinek megjelenése esetén? Semmi mást - esszük a málna lekvárt, isszuk a citrom- és píros áfonya lét. Egyszer csak megjelenik a herpesz és a koronavírus megbetegedés terjedése abbamaradt. Ez látom nem egy példánál és nem csak a felső légutak esetén, hanem bél támadás esetében is.

Hogyan tudom ezt könnyebben elmondani: bennünk ebben az esetben él egy herpesz vírus. Ez egy nagyon erős vírus, ez egy "Akela"a szervezetünkben, olyan, amelyik ha egyszer bekerül, életünk végéig velünk marad és egy felől, szinte lehetetlen tőle megszabadulni, más felől védi a területét akar a koronavírussal szemben is.

Még egy ijesztő dolog van, ami most egyre gyakoribb lett, ez a vérhígítás. A szervezetünk nem érti, hogy mi így gyógyítjuk magunkat. Azt érzékeli, hogy híg lett a vér és ezért el kezdi sűríteni. Ez lehet még egy következő nehezítő tényező a koronavírus fertőzés esetében.

Ismételten, mi a teendő, ha megfertőződtek a koronavírussal?

Első, hogy nem szabad pánikba esni. Ez egy szokványos fertőzés, szokványos tünetekkel, de szokatlan klinikai képlettel, amit most elmeséltem.

Tehát, bíztatom Önöket, hogy komoly ok és hozzáértő szakorvos nélkül ne szedjenek antibiotikumokat, ne kényszerítsék a háziorvosukat, hogy azokat felírja, ha a szakvéleményük szerint nincs szükség azokra. Öngyógyításként ne csillapítsák a lázat. Emlékezzenek arra, hogy erős immunrendszerre és hasznos bennünk élő baktériumokra van szükségünk...

Ha elkapták a koronavírust- legyenek kapcsolatban szakorvosukkal és annak felügyelete alatt. Végezzék el a szükséges vizsgálatokat, de semmiképpen Ne essenek pánikba.

Forrás:

Weboldal: https://homeo.smolensk.ws/about  

https://www.youtube.com/watch?v=YVNgiMdK13g&fbclid=IwAR3QFp8XzwTYK8BrHSkPn522iDmXdEoSLxPzs4EQIo571-ufY1yA2pgNfqI

Fordították: Odnorobova Eugénia és Gerle Marina

[1] Azonban a test hőmérséklet ne haladja meg a 40,3fokot, mivel a40,5 fok feletti láznál az agy működésképtelenné válik, és a 41 fok feletti test hőmérsékletnél visszavonhatatlan károsodás éri a fehérje- és szövetstruktúráinkat. OEI

[2]A 2003-as SARS járványban a SARS fertőzöttek mintegy 9%-a halt meg. A halálozási arány sokkal magasabb volt az 50 év fölötti korosztály esetében, megközelítette az 50%-ot. https://hu.wikipedia.org/wiki/SARS-CoV

Dr. Dobos Vadim

A vírusfertőzések legyőzésének 5-ös szabálya

"Több éve dolgozom háziorvosként és biztosan állítom, hogy hőemelkedéssel vagy lázzal, gyengeséggel vagy izom- és végtagfájdalmakkal, orrfolyással vagy hasmenéssel, köhögéssel vagy hányingerrel, stb. járó fertőző betegségek az év minden hónapjában nagy számban előfordultak a COVID járvány előtt is. Az idén sincs ez másképp. A különbség csak annyi, hogy a COVID hisztéria előtt a lakosság a tünetek súlyosságának megfelelően tudta kezelni ezeket a fertőző betegségeket. A valódi vírus helyzet és annak megoldása az idén is ugyanolyan, mint tavaly vagy 10 évvel ezelőtt volt. Ennek tisztázásában szeretnék segíteni a gondolkodni hajlandó lakosoknak.

Alapigazságok

1. Az ember Isten képmására lett teremtve: "És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra". (10)

2. Ennek megfelelően az emberi szervezet isteni tökéletességgel működik - amíg tönkre nem tesszük.

3. Az immunrendszerünk is tökéletesen működik - orvosi segítség nélkül is, megvédi a szervezetünket a több ezer különböző vírustörzs ellen.

4. A félelem, az aggódás, a szorongás, a stressz - amely minden nap ránk zúdul a médiából, gyengíti az immunrendszerünket és védtelenné tesz a fertőző betegségekkel szemben.

5. A légző- vagy emésztőrendszeri fertőző betegségek túlnyomó többségét (90-100%) vírusok okozzák.(1)

6. Számtalan vírus törzs létezik a Földön, amelyek képesek megbetegíteni az embert - hogy ne csak a koronavírust ismerjük: RS-, influenza-, parainfluenza-, adeno-, rhino-, enterovírusok stb., mindegyik családban számtalan törzs és altörzs. (2)

7. A vírus fertőzések kezelésére jelenleg nincs semmilyen gyógyszerünk - csak az immunrendszerünkben bízhatunk. Pld. a médiában diadalként beállított favipiravir 18 év alatt sem tudott felmutatni egyértelműen hatékonyságot igazoló klinikai vizsgálatot.

8. A háziorvosok mégis 80-90%-ban indokolatlanul antibiotikumot írnak fertőző betegségekre, részben mert nem vállalják a felelősséget, részben mert engednek a beteg követelésének. (3) Egyszerűbb és gyorsabb felírni az antibiotikumot és lázcsillapítót, mint negyedóráig kérdezgetni a beteget a tünetekről és meggyőzni őt a helyes kezelésről, annak magyarázatáról.

9. Az antibiotikumok viszont csak a baktériumok okozta fertőzésre hatnak, akkor sem minden esetben - a vírusos eredetűre egyáltalán nem.

A fentiekből logikusan következik:

  • antibiotikum adása nem gyógyítja a fertőző betegségek 90-100%-át (4), sőt
  • a garat és emésztőrendszer baktérium összetételének megváltoztatásával gyengítik az immunrendszerünket, ezáltal is nehezítve a mihamarabbi gyógyulásunkat.

Mit lehet mégis tenni, ha elkapott egy vírus?

  • hallgatni a testünkre, követni a testünk üzenetét ahelyett, hogy megpróbálnánk akaratunkat ráerőszakolni,
  • segíteni a testünket, segíteni az immunrendszerünket, hogy megvédjen minket a betegségtől, ahogy teszi ezt már többízezer éve,
  • követni az alábbi "5"-ös szabályt minden vírusfertőzésnél (pld. COVID esetén is - volt alkalmam kipróbálni több tucat COVID-os betegnél).

1. szabály - pihenés és alvás (szervezetünk tehermentesítése)

Fertőző betegségek esetén a betegek különböző súlyosságú gyengeségre panaszkodnak. Az emberek ennek ellenére munkába mennek, járnak bevásárolni, szórakozni, stb. és közben csodálkoznak, hogy miért nem gyógyulnak. Az általános gyengeség érzéssel a szervezetünk jelzi, hogy pihenésre, tehermentesítésre van szüksége a gyorsabb gyógyulás érdekében. Ilyenkor a lehető legkisebb szintre kell csökkenteni a mozgást - otthon kell maradni, feküdni, pihenni, olvasni, naponta többször is aludni, hogy a szervezetünk a rendelkezésére álló napi energiamennyiség legnagyobb részét a vírusok elpusztítására tudja felhasználni. Minél többet mozgunk, annál kevesebb szabad kapacitás marad a fertőzés legyőzésére.

2. szabály - böjtölés (szervezetünk tehermentesítése)

Fertőző betegségek esetén a betegek különböző mértékű étvágytalanságot tapasztalnak. Ilyenkor az aggódó anyuka vagy nagymama összeállít egy ötfogásos lakomát, azzal a címszóval, hogy most meg kell erősödni. A valóság ezzel szemben pont a fordított. Az emésztés nagyon energiaigényes feladat - a napi energiaszükségletünk 30%-a az emésztőrendszer működésére megy el, ami kb. 600 kcal veszteséget jelent naponta (5). Mennyi is 600 kcal? 600 kcal-át akkor égetünk el, ha 1 óra alatt 12 kilométert futunk! (6) Ha nem eszünk semmit, akkor ezt a 600 kcal-át megnyerjük, amelyet a szervezetünk a fertőzés gyors leküzdésére fordít.

A beteg gyermek visszautasítja az ételt, és csak italt kíván. A beteg kutya meghúzza magát a kutyaházban, és napokig semmit sem eszik. A beteg élőlények ösztönösen helyesen viselkednek - böjtölnek. A beteg szervezet a gyógyuláshoz nélkülözhetetlen energiát a test saját raktáraiból nyeri.

Az ókorban Hippokratész - a nyugati medicina atyája - fontos gyógyító eszköznek tekintette a böjtöt. Ugyanígy Paracelsus vagy az Ajurvéda medicina a gyógyítás fontos elemének tekintette a böjtöt.

Évszázadok során a lakosság túlnyomó többsége követte a vallási előírásokat és betartotta a 40 napos nagyböjtöt Húsvét előtt, ezáltal az emberek sokkal erősebbek és egészségesebbek voltak. A fertőzés leküzdésére nincs szükség 40 napra - már 2-3 napos böjtölés alatt a fertőző betegségek többsége biztosan meggyógyul.

3. szabály - lázcsillapítók kerülése

Amikor fertőzéses beteg jelentkezik a rendelésen, mindig megkérdezem, hogy volt-e láza vagy hőemelkedése. Általában azt a válaszolják, hogy ő nem lázas típus. Tovább kérdezem, hogy milyen gyógyszereket vett be. Azt válaszolják, hogy reggel egy Cataflam-mal kezdte, majd folytatta Paracetamol-okkal és Neo Citranok-kal, végül egy Coldrex-xel zárta a napot. Hát ennyi gyógyszer mellett nincs az az immunrendszer, amely képes lenne akár egy ki hőemelkedést is elérni.

Ellenben a láz elősegíti a szervezet fertőzésekből való felépülését. A láz az evolúció során azért maradt fenn, mert túlélési előnyt biztosít az egyed számára. Az immunrendszerünket gyengítjük, amikor követjük a TV-ből ránk zúduló gyógyszer reklámokat, és a legkülönbözőbb láz- és fájdalomcsillapítókkal tömjük magunkat. Azután meg csodálkozunk, hogy miért vagyunk már egy hete betegek és nem tudunk meggyógyulni.

A láz gyógyító ereje:

  • az immunválaszok felgyorsulnak a magasabb hőmérsékleten,
  • a fehérvérsejtek gyorsabban szaporodnak, fürgébben mozognak és serényebben pusztítják a testünkbe jutott vírusokat és baktériumokat,
  • már a 38-39 fokos láz önmagában megöli a vírusok zömét vagy legalább gátolja szaporodásukat,
  • fokozza a kórokozók és méreganyagok kiválasztását.

A fentiek miatt ne vegyünk be semmilyen láz- vagy fájdalomcsillapítót - ne fogjuk vissza az immunrendszerünket - de rendszeresen ellenőrizzük a testünk hőmérsékletét lázmérővel. Ha a lázunk megközelíti a 39 fokot, akkor már bevehetünk egy kisebb adag lázcsillapítót (pld. fél tabletta Algopyrin), de csak annyit, hogy a lázunk nem menjen 38 fok alá. Inkább fél-egy napot lázasan feküdni és gyorsan meggyógyulni, mint lázcsillapítókkal begyógyszerelve magunkat hetekig lábadozni.

4. szabály - nagy mennyiségű C-vitamin fogyasztás

A mi szervezetünk nem képes C-vitamin előállítására. Így azt táplálkozással és táplálékkiegészítőkkel kell a testünkbe juttatnunk. Fertőzés esetén a testünk C-vitamin szűkségelete többszörösére emelkedik. Megfelelően magas mennyiségben a C-vitamin megelőzheti a vírusos megbetegedést, és nagyban meggyorsítja a felgyógyulást az akut vírusos fertőzésből.

A C-vitamin hatása a fertőzés legyőzésére:

  • különleges vírusgátló hatással rendelkezik, melynek során hatástalanítja a vírusok RNS-ét vagy DNS-ét, vagy a vírusok összekapcsolódását (9),
  • serkenti az interferon termelődését, mely segít annak megelőzésében, hogy a sejteket vírus fertőzze meg,
  • elősegíti az ellenanyagok termelődését és tevékenységét,
  • a falósejtek működését serkenti, amelyek elpusztítják (felfalják) a vírusos részecskéket.

A nagyobb adagok bevételétől nem kell félnünk, hiszen a honfitársunk Szent-Györgyi Albert, aki a C-vitamin felfedezéséért Nobel díjat kapott, minden áldott nap 8.000 mg C-vitamint szedett - 93 éves korában halt meg (nem C-vitamin túladagolásban J). Jómagam több mint 6 éve 3.000-4.000 mg C-vitamint szedek, amelyet ritka betegségeim alatt 6.000-8.000 mg-ra emelek.

5. szabály - nagy mennyiségű D-vitamin fogyasztás

A D-vitamin fertőzésekkel szembeni védekező immunválaszt több ponton is fokozza:

  • szabályozza az immunrendszer működését,
  • fokozza a monocyták aktivitását és faló (pusztító) kapacitását,
  • fokozza a vírusok elölését,
  • növeli a savas foszfatáz aktivitást,
  • fokozza a kórokozó ellenes hatású peptidek, defensinek és cathelicidin termelését, (8)
  • csökkenti a gyulladáskeltő és növeli a gyulladáscsökkentő citokinek szintjét - a citokin vihar ellen dolgozik. (7)

Egy idei spanyol vizsgálat során kiderült, hogy a kórházba került igazolt covidos betegek D-vitamin nélkül 50%-ban, míg 20.000 NE napi D-vitamin adagolás esetén csak 2%-ban igényelték az intenzív terápiás kezelést. Egyszóval 25x kisebb eséllyel kerülünk intenzívre, ha szedjük a D-vitamint! (11)

Fertőzések esetén a szokásos napi fenntartó 10.000 NE legalább dupláját kell bevenni - 20.000 NE naponta. Az idén januárban én is elkaptam a rendelésen a sok lázas, köhögő betegtől egy vírusos fertőzést, amely nagyfokú gyengeséggel és 38,7 fokos lázzal járt. Követve a saját útmutatásomat, 40.000 NE D-vitamint és 8.000 mg C-vitamint szedtem naponta - a harmadik napon - 2 nap fekvés után - már olyan erősnek éreztem magam, hogy ki mentem futni és lefutottam a szokásos 8 kilométert.

Összegzésként arra kérek mindenkit, hogy fertőző betegség esetén nyugodjon le, felejtse el a hivatalos média ijesztgetését és bízzon a saját testében:

1. minél kevesebbet mozogjon - pihenjen, feküdjön, aludjon és

2. böjtöljön 2-3 napot - csak vizet és teákat fogyasztva és

3. ne vegyen be semmilyen láz- és fájdalom csillapitót 39 fok alatt és

4. szedjen legalább 4 x 1.000 mg C-vitamint naponta és

5. szedjen legalább 20.000 NE D-vitamint naponta."

Forrás: facebook.com- Balázs Szabolcska

Odnorobova Eugénia
E-mail: odnorobova@gmail.com 
Minden jog fenntartva 2021
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el