Ébredj fel

2021.03.13

Szeretném megosztani Veres András - egy kedves, húsz éven át ismert kollegám felhívását, amellyel mélységesen egyet értek. Itt az ideje, hogy újból megfontoljunk: Valójában is helyesen cselekszünk? Minden megtettünk-e a jólét (jóga értelemben) érdekében? Egy ilyen körülmények között is tudunk maradni a józan észnél?                                                                                                    OEI

"A józan ember körültekintően alakítja ki álláspontját. Megérti, hogy krízis helyzetben az államnak és az egyénnek is feladata van a megoldásban. Hogyan segíthetsz egyszerre magadon és a társadalmon is?

1. A földi életünk túl nagy kincs ahhoz, hogy más döntsön róla. Egészségünk első számú felelőse, saját magunk vagyunk.

2. Az ember komplex, fizikai, energetikai, mentális, érzelmi, értelmi, társas és spirituális lény. Ezért egészségünk és immunrendszerünk állapota nagyban függ, milyen állapotban tartjuk lényünk különböző síkjait.

3. Távol tartjuk-e magunkat az egészségünket pusztító negatív gondolatoktól? A tartós gyűlölet, harag, félelem, aggódás, a kiszámíthatatlanság és bizonytalanság az ember immunrendszerét és egészségét belülről pusztító gyilkos kór.

4. Ez nem újdonság, már a Krisztus előtt (427-347) élő Platón óta ismeri az orvostudomány.

5. A jelen nehéz körülményei között, a negatív tömegkommunikáció mindezt csúcsra járatja. Képviselőik, egymással futnak versenyt a napi rémisztgetés, félelemben tartás és a még ijesztőbb jövőkép kialakítása területén. Imamalomhoz hasonlóan mantrázzák a negatív, bénító információkat.

6. Részben e negatív hatás eredményeként a megroppant immunrendszerű és egészségű emberek ideális táptalajt képeznek bármilyen megjelenő fertőzésre, betegségre. A kör bezárult. A kialakult rendszer immár önmaga termeli ki a betegségre fogékony, legyengült újabb áldozatait.

7. Mennyire táplálkozunk egészségesen? (Azt esszük-e, és oly módon, hogy az igazán táplálja testünket és ne újabb betegséget okozzon?)

8. Mennyit és hogyan mozgunk? (Mivel biológiai lények is vagyunk, a test minden irányú átmozgatása nélkülözhetetlen az egészség megtartása érdekében)

9. Kihasználjuk-e a légzés energizáló, elmenyugtató hatását? (A légzőgyakorlatok a vitalizálás és elcsendesedés évezredes technikái.)

10. Megtanuljuk-e elengedni stresszeinket? (A ma élők többsége olyan mennyiségű túlzott stresszben részesül, amelyet, ha nem tud elengedni, az könnyen betegséghez vezethet.)

11. Elcsendesítjük-e rendszeresen az elménket, hogy tudatalattink és egész elmekomplexumunk segíthessen regenerálódnunk? (A boldogsághoz békére, nyugalomra van szükség. Ebben nagy segítség a meditáció, fohász vagy ima - lelkülettől függően)

12. Ne feledd, a természet része vagy! Amikor csak lehet, menj ki a zöldbe, fordulj feléje, tekinteteddel öleld át a virágokat, merülj el szépségükben, ismerd fel újra, hogy belőle fakadtál és az egyik legnagyobb csodája Te magad vagy!"

"Egy társadalom csak oly mértékben lehet békés és egészséges, amilyen mértékben a tagjai is azok". - Szvámí Visnu-dévánanda

Veres András

Odnorobova Eugénia
E-mail: odnorobova@gmail.com 
Minden jog fenntartva 2021
Az oldalt a Webnode működteti
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el